MOVIE NIGHTS PRILL – DASHURI #1

  0

  a very long engagementTe marten dt. 8 Prill, ora 19.30: A very long engagement (by Jean-Pierre Jeunet, 133 min) France, gjate luftes se pare boterore. Matilde nje grua e re ne deshperim kerkon per te fejuarin e saj qe mund te jete vrare ne lufte. Ajo investigon se cfare ka ndodhur ne lufte beteje. Ne rrugen e saj ajo zbulon lartesine dhe thellesine e shpirtit njerezor. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=IEOfbNPTyAY — Per cfare eshte i njouhr muaji prill? Ne Tirana Ekspres ne do ta prezantojme kte muaj me histori te ndryshme rreth: rinise dhe plakjes , pasionit kunder rutines dhe menefregizmit vs. obsesionit. Gjithcka per dashurine!

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.