NYMPHAE – ekspozite e piktures nga PARID DULE

  0

  Te henen, 6 Janar 2014, ora 18.00 @ Tirana Ekspres. Deri ne 21 Janar!

  Parid Dule ka mbaruar Akademine e Arteve te Bukura te Tiranes ne ´94. Krijimtaria e tij fillon qe ne vitin 1979 me talentet e reja, vijon me nje seri ekspozitash ne zhanre dhe teknika te ndryshme, brenda dhe jashte vendit.
  Kete fillim viti vjen per here te pare ne Tirana Ekspres me nje ekspozite ndryshe duke ngacmuar artdashesit per here e pare vetem me nudot e tij.
  Nimfat, subjekti kryesor, sublimohen nepermjet ngjyrave, motivit dhe brishtesise se tyre.
  Ndjeshmeria e artistit perceptohet qarte nepermjet kesaj ekspozite e cila na tregon nje aspekt tjeter te natyres femerore. Artisti nepermjet drites na zbulon bukurine dhe fshehtesine e karaktereve duke eksploruar rendesine e tyre.

  nymphae

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.